سوالات متداول

مخزن پلی اتیلن یکی از انواع مخازن ذخیره سازی آب و مایعات است که اصلی ترین ماده ی استفاده شده در تولید آن پلی اتیلن است. مخازن پلی اتیلن از پلی اتیلن فودگرید ۳۸۴۰ تولید می شوند. پلی اتیلن پلیمر اتیلن است. گاز اتیلن C2H4 از ترکیب دوگانه دو اتم کربن، که هر کدام به دو هیدروژن متصل اند، ساخته شده است. در حال حاضر پرفروشترین مخازن ذخیره سازی در ایران مخازن پلی اتیلنی هستند.

با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده این مخازن از جنس پلی اتیلن و دارای تاییدیه های وزارت بهداشت و گواهی نامه Food Grade بودن است از آن برای نگهداری انواع مایعات می توان استفاده کرد. ضمنا با توجه به اینکه پلی اتیلن پیوند آزاد ندارد و از لحاظ شیمیایی غیرفعال است از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی، اسیدها، مواد شیمیایی و نفتی می توان استفاده نمود.

بله. در حال حاضر بهترین گزینه برای ذخیره سازی آب شرب در جهان، مخازن پلی اتیلنی هستند. البته به شرطی که از مواد با کیفیت و غیر بازیافتی در تولید آنها استفاده شده باشد. پس در هنگام خرید اولاً از برند و فروشگاه معتبری خریداری کنید و ثانیاً گواهینامه های استاندارد و بهداشتی محصول را درخواست و استعلام نمایید. (مواظب گواهینامه ها و استانداردهای جعلی و فوتوشاپی بعضی از شرکت ها باشید!)

مخازن عمودی، این مخازن به دلیل شکل ظاهری که دارند (طراحی و مهندس استوانه ای شکل و سطح مقطعی که برای نگهداری انواع مایعات اسیدی انتخاب مناسب تری هستند) .

به دلیل ویژگی ها و مزایای مخازن پلی اتیلن نظیر مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی قابلیت نصب و جابه جایی آسان، قیمت کمتر، نظافت و شستشوی آسان تر، وزن کم و طول عمر بسیار بالا و… بسیاری از مشتریان درحال جایگزینی مخازن فلزی و یا بتنی با مخازن پلی اتیلنی هستند.

خیر، این مخازن فقط جهت استفاده در فشار اتمسفری طراحی و تولید شده اند.

اگر به دنبال خرید مخزن پلی اتیلن با کیفیت و بهداشتی به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی با خدمات حمل رایگان و ارسال فوری هستید فروشگاه مخزن سیتی دات کام به عنوان تنها فروشگاه آنلاین مخازن پلی اتیلن در ایران یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. در این فروشگاه به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری امکان خرید با خدمات ارسال به سراسر کشور وجود دارد.

استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و بازیافتی، گارانتی و خدمات پس از فروش غیر واقعی، کمتر بودن حجم واقعی مخزن با حجم اسمی آن، عدم رعایت استانداردها صنعتی و بهداشتی و … از جمله عوامل اصلی قیمت پایین تر مخازن پلی اتیلن بعضی از برندها در بازار است.

مطابق اعلام آبفا شهر تهران برای هر واحد مسکونی ۲۵۰ لیتر حجم ذخیره آب مورد نیاز است؛ مثلا یک مجتمع هشت واحدی به ۲۰۰۰ لیتر آب ذخیره قبل از پمپ (تامین فشار آب) در ساختمان نیازمند است. در نتیجه این ساختمان  نیاز به یک مخزن آب پلاستیکی  ۲۰۰۰ لیتری دارد.

بله همیشه ذخیره آب در چند مخزن، بهتر از یک مخزن است. حتی مراجعی مانند سازمان نطام مهندسی ساختمان هم این مساله را توصیه می کنند. معمولا مخازن را به روشهای موازی به هم متصل می کنند.

به این دلیل که اگر با خرابی پمپ یا قطعی برق مواجه شدید بتوانید با فشار طبیعی آب شهری آب را حداقل به طبقات پایین ساختمان برسانید.

با توجه به مشکلات ناشی از قطعی برق توضیه می کنیم حتما بخشی از آب ذخیره شده ساختمان را در مخزنی در پشت بام یا خر پشته ذخیره فرمایید تا اگر پمپ به خاظر قطعی برق کار نکرد به صورت ثقلی آب برای سرویس بهداشتی و امور ضروری در اختیار داشته باشید.

در صورت استفاده از مواد اولیه مرغوب و استاندارد دارای تاییدیه وزارت بهداشت، زمان پخت استاندارد محصول و عدم استفاده از افزودنی های نامتعارف در فرآیند تولید نباید هیچگونه تغییری در رنگ، بو و مزه مایع نگهداری شده داخل مخزن ایجاد شود.

پاسخ سوال خود را نیافتید؟

با ما در تماس باشید ...