معرفی مخازن آب

معرفی انواع مخازن آب طبرستان

معرفی انواع مخازن آب طبرستان و انواع آن

مخازن آب انواع و اقسام گوناگون، جنس‌های متفاوت و همچنین نوع کاربری‌های مختلف، توسط انواع برندها تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. یکی از برندهای معتبر که در این زمینه فعالیت می‌کند، شرکت پلاستیک طبرستان است که یکی از با کیفیت‌ترین و باسابقه‌ترین تولیدکننده‌های مخزن آب در خاورمیانه است. در ادامه به معرفی انواع مخازن آب طبرستان و انواع آن‌ و کاربردهای هر یک از این مخازن می‌پردازیم.

انواع مخزن آب طبرستان

از انواع مخزن آب طبرستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که در حجم‌های مختلف تولید و کاربری‌های متفاوتی دارند:

1) مخزن عمودی یا ایستاده

همانطور که از اسم آن پیداست، ارتفاع بیشتر و سطح کمتری نسبت به مخزن افقی دارد. زمانی که بحث فشار بالای آب مطرح است، بسیار بهتر از مخزن افقی عمل می‌کند. این مخزن برای پشت بام مناسب نیست؛ مگر در صورتی که قسمتی از پشت بام که محل نصب مخزن عمودی است، با شاسی کشی تقویت شود. بهترین جا برای استفاده از منبع آب طبرستان عمودی، پارکینگ است. مخزن عمودی نسبت به مخزن افقی هم حجم، قیمت کمتری دارد؛ اما این به معنی بی‌کیفیت بودن آن نیست، بلکه حتی ممکن است دوام بیشتری نسبت به نوع افقی داشته باشند. دلیل این اختلاف قیمت، وزن بیشتر مخزن افقی است. هر دوی این مخازن، می‌توانند تا چند ده سال عمر کنند. اگر مخزن آبی با قیمت مناسب می‌خواهید، اقتصادی‌ترین مخازن، مخزن‌های عمودی طبرستان است.

در ادامه ما لینک مخزن‌های عمودی را در فروشگاه مخزن سیتی، برای شما قرار دادیم.

2) مخزن افقی یا خوابیده

کم ارتفاع، ولی طویل و دراز است. این مخزن برای فضاهایی است که ارتفاع محدودیت دارند. برای پشت‌بام‌ها نیز گزینه مناسبی است؛ چون وزن و فشار مخزن و آب داخل آن را روی پشت‌بام پخش کرده و مانع از این می‌شود که قسمت خاصی از پشت‌بام تحت فشار باشد. این نوع مخزن پایه‌هایی دارد که باعث حفظ تعادل آن می‌شود و از جنس خود مخزن هستند.

3) مخزن زیرپله‌ای یا شیب‌دار

با توجه به اینکه گرانی مسکن باعث شده متراژ خانه‌ها روزبه‌روز کوچک‌تر شود، مردم تمایل دارند، کالاها و تجهیزاتی برای خانه خریداری کنند که تا جای ممکن فضای کمتری را اشغال کنند. این موضوع در مورد مخازن آب خانگی نیز صدق می‌کند. به هنگام ساخت خانه‌های آپارتمانی، در زیرپله‌ها فضای خالی‌ای ایجاد می‌شود که یا بدون استفاده می‌ماند و یا به محلی برای نگهداری لوازم اضافی و غیرقابل استفاده تبدیل می‌شود. مخزن شیب‌دار طبرستان مخصوص زیرپله طراحی شده است. البته از این نوع مخزن می‌توان برای فضاهای دیگری مثل پارکینگ‌ها یا فضاهایی که حالتی مثل راه‌پله دارند استفاده کرد. این مخزن با اینکه شیب‌دار است؛ ولی در دسته مخازن افقی قرار می‌گیرد.

4) مخزن مکعبی یا آسانرو

قابلیت مهمی که مخزن آسانرو دارد، این است که می‌تواند از باریک‌ترین درگاه‌ها نیز عبور کند. این مخزن برای ذخیره آب در مکان‌هایی است که محدودیت نصب دارند و ابعاد آن به گونه‌ای است که می‌توان از آن در فضاهای بدون استفاده و یا در گوشه دیوارها نیز استفاده کرد. زیرپله‌ها نیز مکان مناسبی برای نصب این مخزن هستند. مخزن مکعبی به خاطر نوع طراحی خاص، نسبت به دیگر اشکال، قیمت بیشتری دارد.

اگر در فضایی که این مخزن را نصب کرده‌اید، نیاز به حجم آب بیشتری داشتید، می‌توانید دو یا چند عدد از این مخازن آسانرو را به هم وصل کنید. این مزیت بسیار مهمی برای مخازن آسانرو محسوب می‌شود. حتی این امکان را به شما می‌دهد تا در مواقعی که قصد نظافت و شستشوی مخازن را دارید، آن‌ها را یک‌به‌یک جدا کرده، بشویید و مجدداً در جای خوب نصب کنید؛ به این ترتیب قطعی آب نخواهید داشت.

مخازن مکعبی یا کتابی در انواع عمودی و افقی تولید می‌شوند.

5) مخزن قیفی

همانطور که از اسم آن پیداست، به شکل قیف است تا خروج آب از آن راحت‌تر باشد. این مخزن دارای پایه‌ای است که به ثابت ماندن آن کمک می‌کند. جنس این پایه معمولاً از آهن است؛ چون باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن مخزن را پس از پر شدن تحمل کند. از آنجایی که ساخت این پایه نیاز به محاسبات مهندسی دارد، توصیه می‌شود پایه‌ها را از همانجایی که مخزن را خریده اید، تهیه کنید تا بتوانید پایه‌ها را متناسب با نوع مخزن انتخاب کرده و از فروشنده در این زمینه راهنمایی بگیرید.

ویژگی‌های مخزن طبرستان

مخازن آب طبرستان از جنس پلی اتیلن خالص هستند و همین باعث شده که نسبت به مخازن دیگر قیمت بسیار مناسب‌تری داشته باشند. حتی گرانترین مخازن آب طبرستان، از ارزانترین مخازن فلزی، قیمت پایین‌تری دارند و چون از پلی اتیلن خالص ساخته می‌شوند، دوام بالایی در برابر دماهای مختلف از خود نشان می‌دهند. آب داخل مخازن طبرستان خالص، بسیار بهداشتی و قابل آشامیدن است؛ چرا که از مواد اولیه درجه یک ساخته می‌شوند.

بدنه این تانکرها به صورت یکپارچه بوده و هیچ گونه درزی ندارند. از آنجایی که نسبت به جنس‌های دیگر هم‌حجم خود، وزن کمتری دارند، حمل و نقل آنها راحت تر بوده و نصب آن‌ها نیز خیلی سریع و به راحتی انجام می‌شود. در برابر انواع مواد اسیدی و قلیایی و هر نوع مواد خورنده، مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

روی این تانکرهای آب میزان، حجم  و تاریخ تولید آن‌ها درج شده است. مخازن آب طبرستان به صورت سه‌لایه ساخته می‌شوند و به این ترتیب در برابر اشعه uv مقاوم بوده (آنتی uv) و خاصیت ضدجلبک (آنتی باکتریال) نیز دارد. همین خاصیت سه لایه بودن است که آب داخل آن را قابل آشامیدن می‌کند. لایه داخلی و خارجی آن سفید رنگ و لایه میانی به رنگ مشکی است. مزیت دیگر مخازن پلی اتیلن طبرستان این است که شکل‌پذیر بوده و در اشکال مختلف، برای فضای مختلف تولید می‌شوند.

طبرستان، مخازن خود را با خدمات پس از فروش ۱۰ساله در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

قیمت انواع منبع آب طبرستان

جلوتر گفتیم که مخازن آب طبرستان از جنس پلی اتیلن بوده و هیچ گونه ناخالصی در آن‌ها وجود ندارد. همین باعث شده که نسبت به مخازن مشابه ناخالص قیمت بیشتری داشته باشند. جرم و وزن مخزن، میزان ضخامت دیواره‌ها، اشکال مختلف، چند لایه بودن و در نهایت میزان حجم، همگی در قیمت نهایی منبع آب طبرستان تأثیر می‌گذارند. البته نوع و میزان ماده تقویت کننده‌ای که به هنگام تولید به مواد اولیه افزوده می‌شوند نیز در قیمت نهایی تأثیرگذارند. در کل به هنگام خرید این مخازن، کیفیت را فدای قیمت نکنید.

نحوه خرید مخزن آب طبرستان از مخزن سیتی

آسان‌ترین روش خرید مخزن آب از مخزن سیتی تماس تلفنی است که می‌توانید علاوه بر مشاوره خرید رایگان، از تخفیف خریداران تلفنی ما برخوردار شوید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *