راهنمای نصب مخازن

راهنمای نصب اتصالات مخزن آب

راهنمای نصب اتصالات مخزن آب

راهنمای نصب اتصالات مخزن آب و استفاده بهینه از آن‌ها از جمله موارد فنی است که تاثیر بالایی نیز در دوام بیشتر و کارایی مفید این محصولات دارد. عملکرد بهینه این مخازن در انواع پلاستیکی و پلی اتیلن، فلزی و دیگر نمونه‌ها در گرو نصب صحیح و رعایت کلیه موارد و نکات فنی در این مورد است.
در مطلب پیش رو به بررسی این موضوع می‌پردازیم.
با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.

راهنمای نصب اتصالات مخزن آب و 4 نکته کلیدی!

مخازن آب در سال‌های اخیر به یکی از پرکاربردترین محصولات مصرفی در حوزه صنعت آب و حواشی آن تبدیل شده اند. دلایل زیادی از گسترش حومه شهرها تا افزایش ساختمان‌هایی با نیاز به مخازن‌ آب و استفاده از این محصولات در صنایع و کشاورزی در این مورد موثر بوده است. برندهای معتبری نظیر پلاستونیک و طبرستان نیز با آگاهی از این موضوع گام در مسیر تولید و عرضه این محصولات گذاشته‌اند.
نصب صحیح و اصولی این مخازن با استفاده بهینه و افزایش طول عمر مفید آنها مرتبط بوده و نتایج مثبت زیادی به‌دنبال خواهد داشت.

گام اول: تعیین محل مناسب و آماده‌سازی آن

محل قرار گرفتن مخزن آب از موارد مهمی است که به انجام بهینه سایر مراحل در پروسه نصب کمک می‌کند. این موضوع به شکل و حجم مخزن و میزان فضایی بستگی دارد که برای این کار در اختیار داریم. هم‌چنین این مورد باید با توجه به شرایط محیط توجه شده و محدودیت‌های موجود نیز در نظر گرفته شود.
برای مثال در راهنمای نصب اتصالات مخازن پلی اتیلن به مواردی نظیر نصب این ملزومات بر روی بام توجه شده و باز بودن راه‌های ورودی تا پشت بام و محل عبور تجهیزات و لوازم مورد نیاز از داخل ساختمان جزو اصول کار شمرده می‌شود.

گام دوم: آماده سازی سطح قرارگیری مخزن آب

آماده سازی سطح مورد نظر برای قرارگیری مخزن آب نیز از دیگر مواردی است که در این پروسه باید به‌طور دقیق مد نظر قرار گیرد. با توجه به وزن بالای این تجهیزات به‌ویژه در حالتی که از آب پر شده‌اند، مهیا نمودن محلی مستحکم به طرز استاندارد و با قابلیت تحمل لازم بسیار مهم است. به‌علاوه چنین سطحی باید کاملا صاف و تراز بوده و به‌هیچ عنوان لغزندگی نداشته باشد.
لازم به یادآوری است این سطح لزوما نباید سکو بوده یا از زمین فاصله داشته باشد، بلکه استحکام و تراز بودن آن بسیار مهم است. هم چنین پوشش این سطح باید یکپارچه باشد و از کاربرد آجر یا قطعات سنگ به‌شکل پراکنده و غیرهم‌سطح جدا پرهیز شود. این کار به مخزن آسیب زده یا آن را دچار ترک و شکستگی می‌نماید. در صورت نیاز به بالا بردن سطح مخزن این کار را با استفاده از قطعات یکارچه، منسجم و محکم سنگ یا چوب انجام دهید.
در مورد منبع انبساط آب نیز لازم است همه این موارد به‌دقت مراعات شوند.

گام سوم: انتخاب لوله‌های مناسب و انعطاف‌پذیر

یکی از مواردی که نصب مخازن آب را با دشواری و چالش روبرو می‌کند، تحت فشار بودن این تجهیزات و استفاده از لوله‌های سخت با وزن بالاست. این مورد ضمن تحمیل وزن لوله‌ها به مخزن، عملکرد مفید آن را زیر سوال می‌برد. در صورت بالا بودن وزن لوله‌ها لازم است تکیه‌گاه مناسب و جداگانه برای نصب آنها در نظر گرفته شود، در غیر این‌صورت مخازن پلی اتیلن پس از مدتی دچار نشتی می‌شوند. این مورد به‌ویژه در راهنمای نصب اتصالات مخازن پلی اتیلن بسیار تذکر داده می‌شود.

گام چهارم: ممانعت از قرار دادن اشیاء سنگین روی مخزن پلی اتیلنی

این نوع مخازن با وجود متریال مرغوب مصرفی در ساخت آنها، به‌دلیل ساختا ر ملکولی خاصی که دارند، از تحمل وزن بالا و ضربات ناگهانی و سنگین معاف بوده و در این صورت دچار شکستگی می‌شوند. لازم است از حرکت و قرار گرفتن افراد و اشیاء بر روی این نوع منابع پلی اتیلنی جدا جلوگیری شود. این مورد بیشتر در نمونه‌های مخازن مکعبی و افقی دیده می‌شود که جدا باید از آن پرهیز نمود.

گام چهارم: استفاده از هواکش یا ونت

یکی دیگر از راه‌های وارد شدن فشار به مخازن پلی اتیلنی، هوابند شدن این مخازن است که برای جلوگیری از آن می‌توان نسبت به نصب هواکش اقدام نمود. از آنجا که مخازن پلی اتیلن به‌دلیل ساختار ویژه‌ به هیچ عنوان نباید تحت فشار قرار گیرند. به‌همین دلیل نیز کاربرد هواکش یا ونت که در بسیاری موارد از شروط گارانتی این محصولات نیز به‌شمار می‌آید، راه حلی آسان و در دسترس برای این مورد است.
لزوم پرهیز از قرار دادن مخازن آب در مجاورت موارد خطرناک!
مخازن پلی اتیلن انعطاف بالایی در برابر شرایط گوناگون دارند. اما این مدل مخازن نیز محدودیت‌هایی داشته و به برخی مراقبت‌های ویژه نیاز دارند. از جمله این موارد مراقبت از قرار نگرفتن آنها در مجاورت شعله و حرارت مستقیم است. هم چنین در مناطقی با آب و هوای بسیار گرم و تابش شدید اشعه آفتاب، لازم است چنین مخازنی در محل امن و محفوظ از دما و پرتوهای مضر خورشید قرار گیرند.
عدم برخورد اشیاء داغ، تیز و برنده نیز از دیگر مواردی است که اغلب در راهنمای نصب اتصالات مخزن آب تذکر داده می‌شود. در نهایت وجود ایستایی لازم و کافی برای این ملزومات و مراقبت از عدم سقوط انها نیز از دیگر مواردی است که حین نصب باید به آن توجه نمود.

مخازن پلاستونیک و طبرستان: نصب آسان، دوام بالا!

مخازن پلی اتیلنی نگهداری آب تولیدی 2 برند سرشناس طبرستان و پلاستونیک را اهالی فن به‌خوبی می‌شناسند. تنوع بالای این محصولات از یک سو و شیوه نصب مطمئن این تولیدات از سوی دیگر، آنها را ردیف تولیداتی با بازخورد مثبت فراوان از طرف مشتریان قرار داده است. کلیه اصول ذکر شده در راهنمای نصب اتصالات مخزن آب در مورد تولیدات این برندها صدق می‌کند و لازم است مورد توجه دقیق قرار گیرد.
پیشنهاد آخر ما برای کاربران مخازن آب، خرید مخزن آب طبرستان اینترنتی و بدون واسطه از فروشگاه‌های آنلاین معتبر و نمایندگی‌های این محصولات همراه با دریافت راهنمای نصب اتصالات مخازن پلی اتیلن است.
در این صورت علاوه بر مزایای دریافت سریع و سالم کالا، از اصالت برند نیز مطمئن بوده و حتی می‌توانید مبلغ مورد نظر را پس از دریافت مخزن و رضایت از آن پرداخت نمایید.
در بخش خدمات پس از فروش نیز می‌توانید اطلاعات لازم را در مورد نصب اصولی این محصولات از طریق کارشناس فروش دریافت نمایید.
جهت مشاوره رایگان و ثبت سفارش هر یک از مخازن تولیدی برندهای پلاستونیک و طبرستان می‌توانید با شماره تلفن‌های زیر تماس برقرار نمایید.

021-55216922

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *