معرفی مخازن آب

انواع مخازن آب

png_20220314_131830_۰۰۰۰

معرفی انواع مخازن ذخیره آب

آیا انواع مخازن ذخیره آب را می‌شناسید؟ تا به حال فکر کرده‌اید که بهترین مخزن برای ذخیره آب کدام نوع مخزن است؟ ذخیره آب ممکن است به سادگی که به نظر می‌رسد نباشد، انواع مخزن وجود دارد که برای ذخیره‌سازی انواع مایعات مناسب هستند و تنها برخی از آنها برای ذخیره ایمن آب آشامیدنی مناسبند.

انواع مخازن ذخیره آب پلاستیکی

1) مخزن آب عمودی یا مخزن ایستاده:مخازن پلی اتیلن عمودی برای هر دو مصرف خانکی و تجاری طراحی شده‌اند. این مخازن بر خلاف مخازن افقی، نیازی به پایه ندارند و بدون پایه تولید می‌شوند. حال در صورتی که محدودیتی از نظر ارتفاع نداشته باشید، مخزن ایستاده به دلیل اشغال کمترین سطح، بهترین و اقتصادی‌ترین انتخاب در بین انواع مخازن ذخیره آب هستند. مخزن پلی اتیلن عمودی با ظرفیت 80 لیتر تا 20،000 لیتر و به صورت سه لایه و آنتی باکتریال(ضدجلبک) در دسترس هستند.

2) مخزن افقی یا مخزن خوابیده:مخزن افقی یا خوابیده به دلیل ارتفاع کمی که دارد، در فضاهایی که محدودیت ارتفاع دارند و یا سطح محل نصب مخزن استحکام بالایی نداشته باشد؛ بهترین گزینه برای نصب هستند. مخازن افقی، دارای پایه‌هایی از جنس پلی اتیلن هستند. انواع مخازن ذخیره آب افقی مخزن از 70 لیتر الی 10،000 لیتر و سه لایه (ضد جلبک) تولید می‌شوند.

3) مخزن بیضی:انواع منبع آب پلاستیکی، چه به صورت مخزن بیضی و چه مخزن افقی یا خوابیده، بیشتر بر روی پشت‌بام یا فضای باز؛ که تحت تابش نور مستقیم خورشید و وزش باد هستند نصب می‌شوند. از این رو مخزن بیضی سه لایه که مانع نفوذ نور خورشید به درون آب می‌شود، بهترین انتخاب در بین انواع منبع آب پلاستیکی بیضی خواهد بود. مخزن بیضی سه لایه آنتی باکتریال، مانع از رشد میکروب و رشد جلبک در آب آشامیدنی شما می‌شود. انواع منبع آب پلاستیکی بیضی در حجم‌های500 تا 5,000 لیتری، سه لایه آنتی باکتریال ، در مخزن سیتی در حال تولید هستند.

4) مخزن زیرپله ای :این مخازن مخصوص جاگذاری و نصب در فضای زیر ,راه‌پله طراحی, تولید شده‌اند. در بین انواع منبع آب پلاستیکی، با استفاده از مخزن زیرپله می‌توان از تمامی فضای در دسترس زیرپله در مجتمع‌ها و ساختمان‌ها استفاده کرد. در حال حاضر انواع مخازن ذخیره آب زیرپله ای در حجم‌های 500 تا 1500 لیتر طراحی و تولید می‌شوند.

5)مخازن مکعبی ،کتابی(آسان رو ) :این مخازن از حجم های ۲۳۰ لیتری تا ۲۰۰۰لیتری در فروشگاه مخزن سیتی دات کام موجود می باشد
نمایندگی مخزن آب طبرستان طراحی این مخازن با توجه به ابعاد منحصر به فرد و مناسبی که دارند علاوه بر اینکه حجم ذخیره سازی مناسبی را فراهم می کنند در فضاهایی که امکان نصب دیگر مخازن نمی باشند به راحتی قابل نصب می باشند.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *